Dizajnéri Peugeota sa podieľali na vývoji helikoptéry

Airbus Helicopters  H160Spoločnosť Airbus Helicopters chcela prísť na trh s helikoptérou, ktorá bude mať nové, netradičné tvarovanie. Preto vyhlásila dizajnérsku súťaž, do ktorej sa prihlásilo aj nové dizajnérske stredisko automobilky Peugeot,  Peugeot Design Lab. Návrhy dizajnérov Peugeot Design Lab sa vedeniu spoločnosti Airbus Helicopters páčili a jej dizajnéri ich dotvorili do výslednej podoby.
Guillaume Chielens, zodpovedný za štýl  a dizajn v spoločnosti Airbus Helicopters pri predstavení novinky povedal, že na základe štúdie Peugeot Design Lab vyvinuli stroj, ktorý púta pozornosť verejnosti i prevádzkovateľov leteckej dopravy.
Plynulé a elegantné linie helikoptéry H160 tiež prispeli k jej tichej prevádzke a hospodárnosti.  Základom týchto vlastností sú však nové technické riešenia, napríklad kostra z kompozitných materiálov, dvojplošný stabilizátor, listy hlavného rotora Blue Edge či naklonený chvostový rotor. Nové listy hlavného rotora zmenšujú hluk o 3 decibely v porovnaní s listami zvyčajnej konštrukcie a zároveň zväčšujú užitočné zaťaženie helikoptéry o 100 kg.
Airbus Helicopters plánuje 12-miestnu helikoptéru H160 poháňanú dvoma motormi Turbomeca Arrano dodávať zákazníkom v roku 2018. Má sa uplatniť  najmä v záchrannej službe, pri obsluhe  vrtných plošín aj v súkromnej doprave.

Nové dizajnové štúdio Peugeot Design Lab zatiaľ nenavrhuje autá, jeho služby už využili spoločnosti vyrábajúce lietadlá, jachty, ale i hodinky, napríklad Dassault Aviation, Alstom, Bombardier, Leclerc, SEB, Quechua. Jedným z jeho posledných diel je však aj pojazdné bistro Foodtruck Peugeot, Le Bistrot du Lion.

Prejsť na začiatok