Hyundai i30 N je pripravený na cestu aj pretekársku trať

Hyundai zverejnil ďalšie informácie o novom modeli i30 N pred jeho svetovou premiérou 13. júla. Prvý mimoriadne výkonný automobil Hyundai modelovej línie N ukončil záverečnú fázu vývoja testami na okruhu Nürburgring.

„Model i30 N predstavuje dôležitý krok pri posilňovaní hodnoty našej značky jej obohatením o emócie a výkonnosť,“ povedal Albert Biermann, člen predstavenstva a šéf vývoja výkonných vozidiel Hyundai Motor Company. „Tento automobil poskytuje vzrušujúci zážitok z jazdy pre každého. Je konštruovaný pre motoristov, ktorí si chcú vychutnať jazdu vo výkonnom automobile.“

Vývoj modelu i30 N sa sústredil na tri piliere, ktoré možno označiť ako „Fun to Drive“: jazdné vlastnosti v zákrutách, spôsobilosť pre jazdu na pretekárskom okruhu a športové auto na každý deň.

Prvý výkonný model Hyundai bol testovaný v extrémnych podmienkach na legendárnom okruhu Nürburgring, vďaka čomu má vynikajúce jazdné vlastnosti v zákrutách všetkého druhu, vrátane tých najostrejších.

Celková koncepcia i30 N je zameraná na vzrušujúci zážitok od prvého momentu sadnutia za volant. Namiesto absolútnych čísel výkonnostných parametrov sa konštruktéri Hyundai sústredili na dosiahnutie emocionálneho pôžitku z jazdy.

V procese vývoja modelu i30 N patrili ku kľúčovým elementom aj spoľahlivosť a spôsobilosť pre jazdu na pretekárskom okruhu. Tieto vlastnosti sa osvedčili aj pri štarte na vytrvalostných pretekoch 24 hodín na Nürburgringu, kde dva v podstate sériové exempláre dokončili preteky s veľmi slušným umiestnením v rámci absolútnej klasifikácie.

Široká škála možností individualizácie umožňuje vyladiť funkčné prvky vozidla podľa preferencií vodiča a cestných podmienok, čím Hyundai i30 N poskytuje optimálny jazdný režim pre každodenné jazdenie do práce ako aj pre športové vyžitie na uzavretom okruhu.

-hi-

Prejsť na začiatok