Rýchle správy
Home » Autá » Renault CLIO R.S.18: ZRKADLENIE MOTORISTICKÉHO ŠPORTU

Renault CLIO R.S.18: ZRKADLENIE MOTORISTICKÉHO ŠPORTU

2018 – Renault CLIO R.S. 18

Renault Sport predstavuje novú limitovanú edíciu modelu Clio R.S. 18, pomenovanú po tíme Renault Sport v seriáli Formuly 1. Štýl vozidla odzrkadľuje ikonické vozidlá F1 a je určené priaznivcom a serióznym zberateľom. Vozidlo je odvodené od modelu Clio R.S. 220 EDC Trophy – najvýkonnejšej verzie modelového radu Clio. Stelesňuje prvky tímu Renault Sport z F1 a oslavuje 40. výročie vstupu značky Renault do kráľovskej súťaže motoristického športu. “Zákazníci Renault Sport zdieľajú našu vášeň pre motoristický šport. Limitovaná edícia modelu ponúka to najlepšie od našich konštruktérov. Športový vzhľad je inšpirovaný svetom Formuly 1. Renault Clio R.S. 18 je najlepším spojením motoristického športu a cestných vozidiel,” povedal Quentin Audiffren, manažér produktov Clio R.S.

Svet tímu Renault Sport F1 zabalený v modeli Clio R.S.

Označenie R.S. 18 na predných dverách, plus šedé pásy a nové R.S. logo dvojitého diamantu na streche sú priamym odkazom na tím Renault Sport z F1. Detaily vo farbe Žltá Sirius – predná čepeľ, bočné lišty dverí a stredová krytka diskového kolesa – vytvárajú pozoruhodný kontrast s farbou Čierna Deep. Známy dizajn zadného difúzora dodáva vozidlu pocit sily.

V interiéri cítiť exkluzivitu limitovanej edície. Lišty prahov s označením R.S. sú očíslované, volant potiahnutý kožou Alcantara® a uhlíkový vzhľad výduchov ventilácie prispievajú k športovému pocitu v kabíne.

2018 – Renault CLIO R.S. 18

Renault Clio R.S. 18 zdedilo motor s výkonom 162 kW od modelu Clio R.S. 220 EDC Trophy, ktorý ponúka funkciu zväčšenia krútiaceho momentu a dosahuje maximálny moment 280 Nm. Vďaka vystuženému podvozku Trophy je vozidlo ešte ostrejšie a presnejšie. Renault Clio R.S. 18 je štandardne vybavené výfukovým systémom Akrapovič, ktorý zabezpečuje krásny zvuk motora.

Limitovaná edícia bude v Európe predstavená v prvej polovici roka 2018.

-rt-