Rýchle správy
Home » Aktuality » Vidieť a byť videný – po roku opäť nastavenie reflektorov zadarmo

Vidieť a byť videný – po roku opäť nastavenie reflektorov zadarmo

V dňoch 5. 11. – 11. 11. 2018 prebehne štvrtý ročník medzinárodnej preventívno-bezpečnostnej akcie Vidieť a byť videný, ktorá má za cieľ upozorniť vodičov na riziká spojené s nesprávnym osvetlením motorových vozidiel. V uvedenom termíne si môžu všetci motoristi nechať celkom zadarmo skontrolovať a prípadne nastaviť reflektory svojich vozidiel vo vybraných servisoch po celom Slovensku ako aj Českej republike. Aktuálne informácie o zapojených servisoch v rámci Slovenska a podrobnostiach o akcii nájdu všetci záujemcovia na webových stránkach www.vidiet-a-byt-videny.sk.

 Jednou z podmienok bezpečnej cestnej premávky je mať správne nastavené a fungujúce reflektory. Nevhodné a nekvalitné autožiarovky, zle nastavené (oslňujúce) alebo dokonca nefunkčné reflektory, či koncové svetlá výrazne ovplyvňujú bezpečnosť cestnej premávky. V nastávajúcom období s kratšou dobou denného svetla a veľmi častej zhoršenej viditeľnosti je faktor správneho osvetlenia jedným z kľúčových pre správnu, rýchlu a bezpečnú reakciu na pohyb chodcov a cyklistov alebo na inú náhlu dopravnú situáciu.

Cieľom akcie je upozorniť vodičov na riziká spojené s prevádzkou vozidla, ktoré nemá správne nastavené alebo funkčné reflektory a nutnosť pravidelnej kontroly autožiaroviek a funkčnosti celého osvetlenia motorových vozidiel. Správne nastavenie reflektorov alebo zmeranie intenzity osvetlenia autožiarovky, ktorá v priebehu jej životnosti klesá, pritom vodiči nemôžu zvládnuť v domácich podmienkach bez nutného vybavenia.

Partnermi štvrtého ročníka sú:

www.osram.sk www.becep.sk www.hella.com/hella-sk/ www.autokelly.sk www.minv.sk