Volkswagen nahradí motory 1.4 TSI a 1.6 TDI

motor-vw-tsiMenšie typy automobilov koncernu Volkswagen používajúce v súčasnosti motory 1.4 TSI a 1.6 TDI dostanú v budúcnosti nové 1,5-litrové zážihové a vznetové štvorvalce. Nové motory dostane premiérovo inovovaný Volkswagen Golf. Ten bude mať síce premiéru už tento rok, ale nové motory obohatia ponuku jeho pohonných jednotiek  až v roku 2017.

Nové motory budú výrobne drahšie ako súčasné spomínané štvorvalce. Preto ich Volkswagen plánuje nasadiť až v čase, keď sa v Európskej únii začnú kontrolovať emisie výfukových plynov aj spotreba paliva podľa presnejších metodík, ktoré viac odpovedajú reálnej prevádzke automobilov ako terajšie metodiky kontroly.

Rozhodnutie nahradiť spomínané motory 1,5-litrovými má okrem technických dôvodov aj ekonomické. Na niektorých, pre koncern Volkswagen významných trhoch, ako sú Čína a India, sú daňovo znevýhodňované automobily s väčšími motormi ako 1,5 l. Z tohto nového radu motorov budú vyrábať aj litrový trojvalec. Motory budú mať priame vstrekovanie paliva do valcov a turbodúchadlo novej generácie. Zážihový štvorvalec bude vybavený „vypínaním“ polovice valcov pri jazde s malým zaťažením motora. Štvorvalcové aj trojvalcové motory sa majú vyrábať na jednej výrobnej linke.

-vw-

Prejsť na začiatok