Chateau Loučeň Concours d´Elegance

V dňoch 3. a 4. júna sa uskutoční na zámku Loučeň 4. ročník súťaže elegancie historických vozidiel Chateau Loučeň Concours d´Elegance. Vďaka výberu vozidiel v predchádzajúcich ročníkoch podujatie získalo  pečať vysokej úrovne.

Ťažiskom štvrtého ročníka súťaže  bude značka Ferrari, ktorá v tomto roku slávi  70. výročie od svojho založenia. Návštevníci sa môžu tešiť na na typy 250 Boano z roku 1956, 275 GTC víťaz z Nürburgringu v roku 1966, 365 GTB 4 Daytona, ale i pretekárske 488 Challenge a mnohé ďalšie. Diváci sa môžu  tešiť i na premiéry renovovaných vozidiel Hispano Suiza J12 (patriaca kedysi indickému maharadžovi), Bugatti T 44 a 57, Horch, Walter, Mercedes Benz, Škoda, alebo Tatra. Prvýkrát v Čechách bude vystavené vozidlo Bucciali, slovenského zberateľa a nádherná replika Bugatti T57 Atlantic.

V priebehu víkendu sa uskutočnia tématické prednášky spojené s historiou automobilizmu a vývojom automobilových technológii. S témou 70. výročia značky Ferrari bude súvisieť i výstava obrazov Yuria Shevchuka, ktorý sa maľovaniu Ferrari venuje mnoho rokov. Samozrejme, nebude chybať ani zaujímavý kultúrny program vrátane komentovaných prehliadok zámku.

Zámok Loučeň neďaleko Prahy, kde sa súťaž elegancie bude konať, je spojený s históriou automobilového priemyslu najmä prostredníctvom rodiny Thurn-Taxis. Knieža Erich Thurn-Taxis bol jedným z majiteľov zámku do roku 1945. Okrem toho, že bol akcionárom akciovej spoločnosti Laurin&Klement (dnes Škoda Auto), bol od roku 1907 prvým predsedom jej správnej rady.

Prejsť na začiatok