LEXUS RC F GT3 2017

Spoločnosť Lexus sa v roku 2017 intenzívnejšie zamerala na oblasť motoristického športu a s novým modelom RC F GT3 chce posilniť športový imidž svojej značky, ktorý priťahuje čoraz viac priaznivcov pretekárskych súťaží na celom svete.

Úplne nové vozidlo, ktoré už oficiálne schválil hlavný riadiaci orgán motoristického športu – Medzinárodná automobilová federácia (FIA), sa tento rok zúčastní na šampionátoch v Spojených štátoch amerických a Japonsku a na niekoľkých vybraných pretekoch v Európe.


Na preteky v USA dodala značka Lexus dva automobily Lexus RC F GT3, ktoré budú súťažiť za pretekársky tím 3GT Racing v kategórii GTD na šampionáte IMSA WeatherTech SportsCar.
V Japonsku budú dve jej vozidlá súťažiť v triede GT300 v rámci série Super GT za tím LM corsa.
V Európe minulý rok súťažili dva tímy, Farnbacher Racing a Emil Frey Racing, s prototypmi vozidla RC F GT3 vo vytrvalostnej sérii VLN Endurance. Pokračovať budú aj v tejto sezóne, pričom v budúcnosti chcú v Európe súťažiť na vyšších úrovniach pretekov kategórie GT3. S výhľadom tohto cieľa sa zúčastnia na niektorých európskych súťažiach v roku 2017, vrátane vybraných podujatí série International GT Open.

Minulý rok sa značka Lexus stala prvou ázijskou automobilkou, ktorá vyhrala preteky šampionátu VLN Endurance na okruhu Nürburgring Nordschleife, pričom 8. októbra 2016 získal prototyp RC F GT3 celkové víťazstvo v pretekoch VLN9.
Značka Lexus dosiahla minulý rok výborné výsledky aj s vozidlom RC F GT500, čo je ďalší pretekársky automobil odvodený od modelu RC F. Model RC F GT500 2016 minulý rok dominoval sérii Super GT v Japonsku, kde Tím SARD a piloti Heikki Kovalainen a Kohei Hirate získali majstrovský titul vo svojej triede v kategórii GT500.

TECHNICKÉ ÚDAJE
Názov vozidla LEXUS RC F GT3
Motor 5,4 l V8
Výkon > 373 kW
Krútiaci moment údaj nie je k dispozícii
Prevodovka šesťstupňová sekvenčná pretekárska
Kolesá Kolesá: vpredu 13×18, vzadu 13×18 (centrálne matice)
Brzdy oceľové kotúče
Rázvor náprav 2730 mm
Celková dĺžka 4845 mm
Celková šírka 2030 mm
Celková výška 1270 mm
Pohotovostná hmotnosť 1300 kg

Prejsť na začiatok