Goodyear získal kontrakt na dodávky pre Boeing 777X

boeing-777xPre nové lietadlo bude dodávať letecké pneumatiky Flight Radial

 Spoločnosť Boeing si na dodávky pneumatík na predné a pristávacie kolesá svojho nového dopravného lietadla 777X, ktoré hodlá uviesť na trh v roku 2019, vybrala spoločnosť Goodyear.

Americký výrobca chce novým modelom 777X nadviazať na úspech lietadiel Boeing 777 a 787 Dreamliner. Podľa vyjadrenia predstaviteľov spoločnosti Boeing pôjde o najväčšie a najefektívnejšie dvojmotorové lietadlo, ktoré nebude mať z hľadiska výkonnostných charakteristík konkurenciu.

Goodyear bude pre Boeing 777X dodávať pneumatiky Flight Radial, svoj najmodernejší produkt pre leteckú dopravu. Pri výrobe týchto pneumatík sa využívajú odľahčené kovové súčiastky s pokročilou technológiou Featherweight Alloy Core Bead, ktorá predstavuje zatiaľ najnovšie technologické zdokonalenie odľahčených radiálnych pneumatík na použitie v leteckej doprave. Ich ďalším novým prvkom je napríklad behúň so silnými, tuhými vrstvami gumy s optimalizovanou odolnosťou, ktorá zabezpečuje rozmerovú stabilitu, dlhšie servisné intervaly a vyššiu odolnosť proti prepichnutiu.

„Dohoda o dodávkach pre 777X je ďalším dôležitým krokom v dlhodobej spolupráci medzi spoločnosťami Goodyear a Boeing a znovu potvrdzuje odhodlanie Goodyearu zásobovať letecký priemysel výrobkami a službami najvyššej kvality,“ povedal Pierre Jambon, viceprezident spoločnosti Goodyear pre necestné pneumatiky. „Veľmi sa tešíme na to, keď začneme pre očakávaný model Boeing 777X naše pneumatiky Flight Radial skutočne dodávať.”

Na konci minulého roka výrobca na nový Boeing 777X evidoval už viac ako tristo objednávok.

Prejsť na začiatok