Lexus zlepšil predaj v Európe v roku 2015 o 20%

2014-eu-hybrid-range-01Spoločnosť Lexus International začiatkom februára oznámila predajné výsledky za rok 2015. Po celom svete sa predalo približne 652 000 vozidiel značky Lexus. Je to o 12 % viac v porovnaní s rokom 2014. Úspech značka zaznamenala rovnako v Európe, kde sa predalo približne 64 000 automobilov. Ide  tak o medziročný nárast 20 %. Záujem bol aj o hybridné modely. Zákazníci si kúpili až 149 000 vozidiel práve so spomínaným plnohodnotným hybridným pohonom, čo predstavuje 23 % z celkového predaja.

Najväčší nárast značka zaznamenala v západnej Európe, kde dosiahla zlepšenie o 31 %. Viac vozidiel Lexus sa predalo rovnako v Číne (nárast o 14 %) a Severnej Amerike (o 12 %). Pozitívne sa do čísel za minulý rok premietlo predstavenie nových typov RC a NX a taktiež modernizácia  ES, RX a LX.

„Rok 2015 bol pre našu značku v znamení mnohých noviniek a zmien. Inováciou prešli aj naše kľúčové modely a ich nová podoba stavia na odvážny dizajn a emócie. Vďaka tomu sa nám darí osloviť oveľa viac zákazníkov, čo potvrdzuje aj štvrtý rok, kedy predaj značky raste dvojciferným číslom,“ pripomína Jakub Kühnl, manažér značky Lexus pre Česko a Slovensko, a dopĺňa: „Okrem nových a inovovaných typov sme predstavili nový balík bezpečnostných technológií Lexus Safety System+, takže naše vozidlá sú teraz ešte bezpečnejšie.“

Prejsť na začiatok