Rýchle správy
Home » Autá » Opel Astra

Opel Astra

Silný konkurent pre autá nižšej strednej triedy

opel-astra-1Automobilka Opel má veľké skúsenosti so stavbou kompaktných automobilov. Úspešný bol už Opel Kadett , ktorý mal premiéru v roku 1936. Súčasná generácia Astry, ktorá mala výstavnú premiéru túto jeseň na frankfurtskom autosalóne, prišla v závere roka aj na náš trh. Je prvým typom vyvinutým na základe nových priorít a cieľov, ktoré stanovili predseda predstavenstva Opel Group Dr. Karl-Thomas Neumann a stratégia DRIVE!2022. Predstavili sme ju už v októbrovom vydaní časopisu, preto teraz už len pôvodné informácie mierne doplníme a uvedieme základné špecifikácie modelov určených pre náš trh.

Nová Astra využíva úplne novú architektúru vozidla zabezpečujúcu menšiu hmotnosť vozidla, na pohon slúžia výlučne motory najnovšej generácie a poskytuje najmodernejšiu konektivitu vďaka integrácii smartfónu a revolučnému telematickému systému Opel OnStar. Pokračuje v tradícii značky Opel uvádzať prvky doteraz používané iba vo vyšších segmentoch do kompaktnej triedy.

opel-astra-3Efektivita sa nevzťahuje iba na inovatívne pohonné jednotky. Pri niektorých motoroch si zákazníci budú môcť vybrať medzi ručne ovládanou a automatickou prevodovkou. Vďaka moderným výrobným metódam a kvalitným materiálom dosahuje vozidlo vysokú úroveň celkovej kvality, čo má pozitívny vplyv na prevádzkové náklady. Predpokladaná zostatková hodnota je o viac ako 5 percent väčšia ako pri aktuálnej generácii. Predpokladaná zostatková hodnota verzie Astra 1.6 CDTI Business pri veku 3 roky a najazdení 90 000 kilometrov je väčšia až o 6,4 %. Vďaka tomu je Astra na špičke tabuľky celkových prevádzkových nákladov – nijaký iný konkurenčný typ nie je cenovo výhodnejší a ekonomickejší. Okrem výhodných sadzieb poistného malej spotreby paliva zohráva pri celkových prevádzkových nákladoch dôležitú úlohu aj dlhý servisný interval 30 000 kilometrov, najdlhší v segmente.

opel-astra-2Na náš trh prichádza model s karosériou hatchback, kombi, automobilkou označované ako Sports Tourer, príde na trh o pár týždňov neskôr. U nás budú na výber štyri úrovne výbavy: Selection, Enjoy, Dynamic a Innovation. Na ceny uvedené v tabuľke sa teraz vzťahuje akčný bonus 1800 eur.