Palivová karta IDS pre nákladné autá je 100-% bezpečná

Od zavedenia bezkontaktnej karty nebol zaznamenaný žiadny prípad podvodu.

Bratislava, 19. marca 2018 – Osemnásť mesiacov po zavedení bezkontaktných palivových kariet pre nákladné autá sa spoločnosť IDS (International Diesel Service) môže pochváliť pozoruhodnými bezpečnostnými údajmi – nevyskytol sa žiaden prípad podvodu ani skimmingu. Vďaka zabezpečenému zabudovanému čipu je nemožné platobnú kartu skopírovať a v spojení s ostatnými preventívnymi opatreniami, ktoré prijala spoločnosť IDS, ide o jedinú kartu na trhu, ktorá ponúka 100- % zabezpečené kartové transakcie.
Spoločnosť IDS je líder trhu, pokiaľ ide o zabezpečenie palivových kariet, a ako prvá vybavila svoje palivové karty technológiou RFID a overovaním v reálnom čase pri každej transakcii. Vďaka zabudovanému čipu je používanie kariet rýchlejšie a jednoduchšie. Karta sa dá používať rovnako ako každá bežná bezkontaktná bankomatová karta.
Vincenzo Maniaci, riaditeľ globálneho obchodu s kartami Q8, hovorí: „Palivo je aj naďalej veľmi lákavý produkt pre podvodníkov. S nesmiernou hrdosťou môžeme oznámiť, že spoločnosť IDS nezaznamenala žiaden prípad podvodu s kartami. Naše palivové karty sú rovnako zabezpečené ako bankové karty a sú najbezpečnejším riešením dostupným na trhu. Falzifikácia je vylúčená, pretože kartu nie je možné skopírovať, takže zločinci nie sú schopní obísť technológiu, ktorú používame.“
Okrem 100- % zabezpečených kariet ponúka spoločnosť IDS inteligentný súbor opatrení na zaistenie transakcií na 600 európskych staniciach a úplnú kontrolu palivových kariet. Zákazníci môžu spravovať a nastavovať všetky svoje palivové karty pre nákladné autá a vodičov cez internet prostredníctvom systému na správu kariet iAccount, ktorý je dobre zorganizovaný a ľahko sa v ňom orientuje. Transakcie, informácie o kredite, cenách a sieti sú jednoducho dostupné. Väčší zákazníci môžu navyše svojich subdodávateľov jasne rozdeliť do skupín a zorganizovať.
Overovaním na stanici pomocou online kontroly kódu PIN sa predchádza transakciám čerpania paliva, ktoré neboli vopred povolené. Spoločnosť IDS je jediná spoločnosť na trhu s palivovou kartou, ktorá je úplne online. K dispozícii je aj systém platby dvomi kartami, v ktorom sa vydáva jedna palivová karta na vodiča a jedna na nákladné auto, pričom transakcia je potvrdená len vtedy, keď sa spolu použijú obidve karty. Všetky transakcie sú monitorované a podozrivé transakcie sú automaticky identifikované.
Spoločnosť IDS má špecializovaný tím na vyšetrovanie podvodov, ktorý monitoruje podozrivé transakcie 365 dní v roku. Akékoľvek nezrovnalosti sa dôkladne vyšetrujú a udržiava sa úzky kontakt s medzinárodnými policajnými službami.
Spoločnosť IDS patrí do skupiny Kuwait Petroleum Corporation. Dodáva naftu pre vnútroštátnu a medzinárodnú dopravu a v Európe vlastní sieť viac ako 600 automatických čerpacích staníc.

Spoločnosť IDS je podnik s takmer 600 zariadeniami na kľúčových miestach v celej Európe vrátane hraničných priechodov a hlavných dopravných a obchodných stredísk, ktorý sa venuje pokrývaniu palivových potrieb spoločností diaľkovej a medzinárodnej cestnej dopravy. Všetky stanice sú otvorené 24 hodín 7 dní v týždni a sú ľahko dostupné pre nákladné autá. Spoločnosť IDS ponúka svojim zákazníkom zabezpečenie a riešenia kontroly palivových transakcií, ktoré na trhu nemajú obdobu. Je jediný dodávateľ so 100- % zabezpečenými palivovými kartami a ponúka tak maximálnu ochranu hlavnej výdavkovej položky dopravných spoločností. Vďaka vysokokvalitnému sortimentu produktov a doplnkovým službám sa spoločnosť IDS zaraďuje medzi popredných dodávateľov palív. Je súčasťou Kuwait Petroleum International, ktorá je dcérskou spoločnosťou skupiny Kuwait Petroleum Corporation, jedného z najväčších producentov ropy na svete.

Článok v PDF

Pre viac informácií kontaktujte:
Diana Mareková Theizlová, DiS. art.
FUSION, s.r.o.
Tel: +421 905 516 596
Email: fusion@fusion.eu.sk

Prejsť na začiatok