Suzuki Celerio

Suzuki Celerio 1-webNový kompaktný automobil Suzuki Celerio začali koncom októbra predávať už aj na všetkých autorizovaných predajných miestach japonskej značky Suzuki na Slovensku. Nahrádza hneď dva najmenšie typy Suzuki, Alto a Splash. Celerio má vonkajšie rozmery z rozhrania tried mini a malých áut 3,60×1,60×1,54 m, má vzhľadom k celkovej dĺžke nadpriemerný dlhý rázvor náprav (2425 mm) a prekvapivo veľký batožinový priestor (254 litrov). Batožinový priestor má vstupný otvor so spodnou hranou vo výške 682 mm nad vozovkou.

Suzuki Celerio-webCelerio poháňa ho hospodárny zážihový jednolitrový trojvalec (50 kW, 90 Nm) spolupracujúci s päťstupňovou ručne ovládanou  prevodovkou. K malej spotrebe benzínu v kombinovanom skúšobnom jazdnom režime, 4,3 litra/100 km, prispieva okrem kvalitného systému pohonu aj malá hmotnosť vozidla.
Malý mestský hatchback Celerio má praktickú 5-dverovú karosériu, ktorá nie je v tejto triede vždy samozrejmosťou. V danom segmente poskytuje komfortnú výbavu a viaceré bezpečnostné prvky.  V základnej výbave má Celerio napríklad stabilizačný systém, šesť bezpečnostných vankúšov a kontrolu tlaku v pneumatikách. Štandardnými prvkami výbavy sú aj klimatizácia, elektricky ovládané okná v dverách či autorádio s Bluetooth.
Suzuki Celerio sa na Slovensku dodáva za 8400 eur, vrátane modelov s metalizovaným lakom.
-si-

Prejsť na začiatok