Rýchle správy
Home » Aktuality » Kia Niro – nové SUV s hybridným pohonom

Kia Niro – nové SUV s hybridným pohonom

Kia_Niro_front_resizeSpoločnosť Kia Motors odhalila prvé oficiálne fotografie športovej a súčasne praktickej novinky Kia Niro – úplne nového automobilu segmentu SUV s hybridným pohonom (HUV), ktorý nepochybne osvieži kategóriu kompaktných SUV na svetových trhoch.

Štylistické stvárnenie Kia Niro pochádza z dielne návrhárskych centier automobilky Kia Motors v Kalifornii a v kórejskom Namyangu. Do novinky sa im podarilo vniesť praktické vlastnosti, ale aj estetickú príťažlivosť kompaktného SUV v kombinácii s elegantnou aerodynamickou karosériou a jemne tvarovanými plochami.

Na zvýšených bokoch v zadnej časti vozidla, ktoré tak tomuto HUV dodávajú atletický vzhľad, zaujmú vysoko umiestnené koncové združené svietidlá s LED zdrojmi, podčiarkujúce celkovo úhľadný dizajn celej zadnej časti. Štíhla charakteristická krivka Kia Niro spoločne so zadnými oknami zdôrazňuje uhladený bočný profil a zároveň dáva väčší priestor pre robustné podbehy kolies.

Kia_Niro_rear_resizeKia Niro je vôbec prvým typom značky, ktorý bude využívať novú špecializovanú platformu Kia určenú pre eko-automobily. Toto hybridné SUV by vďaka novej hybridnej pohonnej jednotke (maloobjemový zážihový motor v kombinácii s elektrickým pohonom) malo dosiahnuť úroveň emisií CO2 pod 90 g/km (v kombinovanom režime, na základe nového európskeho jazdného cyklu NEDC).

Novinka v segmente SUV Kia Niro s hybridným pohonom sa verejnosti predstaví tento rok vo februári na medzinárodnom autosalóne v Chicagu. Automobilka Kia tak súčasne demonštruje úroveň pokroku, ktorý dosiahla v ponuke pohodlných a súčasne originálnych a zábavných automobilov snažiacich sa o mobilitu s malými emisiami plynných exhalátov.
-ka-