Mobilná kancelária

The future of working: Nissan e-NV200 WORKSPACe is the world’s first all-electric mobile office
The future of working: Nissan e-NV200 

Spoločnosť Nissan v spolupráci s dizajnovou dielňou Studio Hardie premenila svoju bezemisnú dodávku e-NV200 na svetovo prvú plne elektrickú mobilnú kanceláriu – vozidlo e-NV200 WORKSPACe. Toto profesionálne kancelárske zázemie na kolesách ponúka integrovaný výklopný stôl, počítač s dotykovou obrazovkou, bezdrôtový internet, osvetlenie LED riadené bystrým telefónom, bezdrôtové dobíjanie telefónu, audiosystém s rozhraním Bluetooth®, minichladničku a kávovar profesionálnej kvality.

Koncept e-NV200 WORKSPACe vyzdvihuje potenciál prispôsobenia sa tejto elektrickej dodávky a navyše ponúka predstavu, ako by mohlo v budúcnosti vyzerať zamestnanie pri pracovnom stole v kontexte globálneho rastu popularity spoločných pracovných miest a flexibilnej práce. Toto unikátne vozidlo vyrobené v jedinom exemplári je aj ukážkou vízie Inteligentnej mobility Nissan a pohľadu tejto spoločnosti na meniace sa vzťahy medzi vozidlami a ľuďmi.

The future of working: Nissan e-NV200 WORKSPACe is the world’s first all-electric mobile office
WORKSPACe is the world’s first all-electric mobile office

Počas roka 2015 sa počet „co-workingových“ a spoločných pracovísk po celom svete zväčšil o 36 percent s tým, ako malé podniky a samostatní odborníci hľadali väčšiu mobilitu a cenovo výhodnejšiu alternatívu k tradičným kanceláriám v centrách miest. Dnes priemerný zamestnanec v Nemecku utratí za dochádzanie do zamestnania 110 eur  mesačne, pričom kancelária vo Frankfurte vyjde ročne na 444 eur za štvorcový meter a v budúcom roku sa očakáva nárast o ďalších 2,1 percenta.

Pretože náklady na prevádzku elektromobilov začínajú už od 0,03 eura na kilometer, ponúka vozidlo e-NV200 WORKSPACe cenovo výhodné riešenie kancelárskeho priestoru dovoľujúce používateľom pracovať zadarmo v centrách niektorých miest, kde je ponuka staníc na dobíjanie elektromobilov zadarmo, alebo úplne utiecť z mesta na vidiek či na čerstvý vzduch na pobreží.

The future of working: Nissan e-NV200 WORKSPACe is the world’s first all-electric mobile office
Nissan e-NV200 

Vozidlo e-NV200 WORKSPACe je možné dobiť veľmi rýchlo – z prázdnej batérie na 80 % nabitia iba za 30 minút. Pre okamihy, keď vodič chce opustiť svoju zaparkovanú a dobíjajúcu sa kanceláriu, môže využiť skladací bicykel Brompton Bike na internom držiaku auta. Bicykel umožní používateľom krátke výlety po meste alebo dôjsť „poslednú míľu“ akejkoľvek cesty.

-nn-

Prejsť na začiatok