Spoločnosť Ford sa ako jediná automobilka umiestnila na zozname najetickejších spoločností na svete za rok 2016, ktorý zostavil inštitút Ethisphere

FordEcoDrive2014_Mondeo-Hybrid_02_resizeSpoločnosť Ford Motor Company získala ako jediná automobilka ocenenie Najetickejšia spoločnosť na svete za rok 2016 (World’s Most Ethical Company®), ktorú minulý týždeň udelil inštitút Ethisphere – vyznamenanie za dodržiavanie etických princípov v podnikaní, ktoré si uvedomuje čoraz viac zákazníkov pri rozhodovaní o kúpe. Ide o siedmy rok po sebe, kedy inštitút Ethisphere vymenoval spoločnosť Ford za najetickejšiu spoločnosť na svete.

Inštitút Ethisphere je svetovým lídrom v oblasti definovania a presadzovania noriem etických obchodných praktík. Oceňuje spoločnosti s najlepším hodnotením v piatich kategóriách – etika a dodržiavanie pravidiel, podnikové občianstvo a zodpovednosť, etická kultúra, riadenie, vedenie a povesť.

Spoločnosť Ford už mnoho rokov uznáva dôležitosť silného podnikového občianstva a spôsob jeho previazania s úspechom a budovaním dobrého mena podniku. Viac ako polovica respondentov výskumu Harris Poll Reputation Quotient v roku 2016 uviedla, že pred uzatvorením obchodu si o spoločnosti zistia podrobnejšie informácie. Viac ako jedna tretina respondentov sa rozhodla, že na základe negatívnej povesti neuzatvorí obchod s daným partnerom.

„Spoločnosť Ford pochopila, že dôvera je základným kameňom pri všetkých aktivitách. Záväzok stať sa aktívnou súčasťou celosvetovej komunity je vysvetlením, prečo sa ako jediná automobilka každý rok už od roku 2010 umiestnila na zozname inštitútu Ethisphere,“ povedal Timothy Erblich, výkonný riaditeľ inštitútu Ethisphere. „Siedme vyznamenanie je skutočne veľký úspech. Vyjadrujeme uznanie všetkým zamestnancom spoločnosti Ford.“

Podrobnejšie informácie o metodike inštitútu Ethisphere a úplný zoznam najetickejších spoločností na svete za rok 2016 nájdete na stránke http://ethisphere.com/worlds-most-ethical/wme-honorees/.

Okrem tohto ocenenia od inštitútu Ethisphere získala spoločnosť Ford aj ďalšie vyznamenania, vrátane:

  • Najlepší americký zamestnávateľ za rok 2015 podľa magazínu Forbes (133),
  • Kampaň za ľudské práva 2015, index korporátnej rovnosti – 100 percent,
  • 50 najinovačnejších spoločností sveta od agentúry Fast Company,
  • Najatraktívnejší americký zamestnávateľ za rok 2015 podľa Universum – kategória strojárstvo (18),
  • Najatraktívnejšia spoločnosť na svete za rok 2015 podľa Universum – kategória strojárstvo (15),
  • Najobdivovanejšia spoločnosť na svete od agentúry Fortune,
  • 100 najžiadanejších zamestnávateľov podľa LinkedIn,
  • Najlepšie spoločnosti uplatňujúce rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom podľa magazínu Forbes.
Prejsť na začiatok