Rýchle správy
Home » Aktuality » Úspech značky Mercedes-Benz v Nemecku

Úspech značky Mercedes-Benz v Nemecku

Značka Mercedes-Benz aj tento rok zažiarila vďaka najlepším hodnotám v rámci oceňovania vozidiel s najstabilnejšou hodnotou, ktoré organizuje internetový portál Focus Online a ústav pre výskum trhu Bähr & Fess Forecast.

Športový model CLA 180 d s predpovedanou zostatkovou hodnotou 54,0 % suverénne dosiahol najvyššie postavenie v triede kompaktných vozidiel. Presvedčivé výsledky v segmente stredne veľkých vozidiel dosiahla aj Trieda C, najpredávanejší zástupca značky Mercedes-Benz, s modelom C 160 kombi s vynikajúcou stabilitou hodnoty 54,0 %. Tohtoročným víťazom kategórie vozidiel vyššej strednej triedy je model E 350 d: nový biznis sedan svojou zostatkovou hodnotou presahujúcou 55,0 % zdôrazňuje vlastnosť značky Mercedes-Benz, ktorou je zachovanie hodnoty.

V skupine vozidiel kategórie SUV si model GLS 350 d 4MATIC s predpovedanou zostatkovou hodnotou 53,5 % zabezpečil prvé miesto medzi vozidlami s najvyššou zostatkovou hodnotou. Citan 108 CDI Tourer s hodnotou 49,5 % patrí k vozidlám s najstabilnejšou hodnotou v segmente viacúčelových transportérov.

Na stupeň víťazov sa v segmente vozidiel vyššej triedy dostala aj Trieda S so svojím modelom S 300 h, ktorého hodnota pri opätovnom predaji dosahuje 49,0 %. Tento model bol okrem toho ocenený ako vozidlo s absolútne najnižšou stratou hodnoty v eurách v porovnateľnej triede. Trieda S za svoju konkurencieschopnosť vďačí najmä štedrej ponuke priestoru, ktorá sa spája s komfortom a najmodernejšou technológiou.

V kategórii elektromobilov dokazuje smart fortwo electric drive aj tento rok, že dopyt po trvalo udržateľnej a individuálnej mobilite rastie viac ako kedykoľvek predtým: dobre ovládateľné mestské žihadlo dosiahlo prvé miesto medzi modelmi a najnižšou absolútnou stratou hodnoty v eurách. Značka sa ako symbol mestskej mobility dokázala presadiť aj v kategórii kabrioletov: v prípade kabrioletu smart fortwo možno očakávať najvyššiu hodnotu pri opätovnom predaji v eurách.

Okrem víťazov v jednotlivých segmentoch sa medzi troch majstrov najvyššej zostatkovej hodnoty dostali aj dve ďalšie vozidlá: podľa odhadu ústavu Bähr & Fess Forecast dosahuje model GLA 180 pri opätovnom predaji hodnotu až 58,0 % aj štyri roky po kúpe, vďaka čomu sa umiestnil na druhom mieste v rebríčku vozidiel s najstabilnejšou hodnotou v kategórii kompaktných vozidiel kategórie SUV. V segmente kompaktných transportérov sa na tretie miesto dostal model B 160 d.

Ústav pre výskum trhu Bähr & Fess Forecast zo Sárska dvakrát ročne zisťuje zostatkovú hodnotu jazdených vozidiel a oceňuje takzvaných majstrov zostatkovej hodnoty. Časopis Focus aj v rámci aktuálnej štúdie vypracoval pre svoju tlačenú a internetovú verziu ďalší rebríček modelov vozidiel, u ktorých možno očakávať najvyššiu zostatkovú hodnotu pri predpokladanej kúpe nového vozidla v apríli 2016 a jeho predaji v apríli 2020.

-mz-